معلومات عمومی در باره کمپیوتر


+ شبکه های کمپیوتری

شبکه کمپیوتری چیست ؟
اساساً یک شبکه کمپیوتری شامل دو یا بیش از دو کمپیوتر وابزارهای جانبی مثل چاپگرها، اسکنرها ومانند اینها هستند که بطور مستقیم بمنظور استفاده مشترک از سخت افزار ونرم افزار، منابع اطلاعاتی ابزارهای متصل ایجاده شده است توجه داشته باشید که به تمامی تجهیزات سخت افزاری ونرم افزاری موجود در شبکه منبع (Source) گویند.

...
ادامه مطلب
نویسنده : محمدحنیف دانشیار ; ساعت ۸:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٢/٥
comment نظرات () لینک

+ پارتیشن وانستالیشن ویندوز- XP

قبـــل از انستـــالیـشــن CD وینـــدوزXP را درCD ROM درج مینـمـائیــم و بعــداً کمپیـــوتـــررا  Restart مینـــمائیـــم.

وبعــداً صفـحـه ظــاهــر میــگردد وبعــدا F10 را از طــریق Keyboard   فـشـار میــدهیـــم  بــرای ظـــاهر شــدن Setup و دربعـضـی کمپیــوتــر ها F2 یا Delete را بــرای ظــاهــر شــدن Setup از طــریـق Keyboard فـشـارمیــدهیــم بعــداً یــک چــارت لســان ظــاهر میـشـود هــر لســان را کــه خــواستــه بـــاشیـم تــوســط Arrow key هــــای Keyboard انتـخــا ب مینــمــایـــم....

...
ادامه مطلب
نویسنده : محمدحنیف دانشیار ; ساعت ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/٢/٥
comment نظرات () لینک

+ آموزش کامل راه اندازی و تنظیم یک شبکه کامپیوتر در منزل و یا محیط کار

روش‌های اتصال
برای اتصال کامپیوترهایی که در فاصله‌ای نه‌چندان دور از یکدیگر قرار دارند (مثلاً در یک اتاق، سالن، یا نهایتاً طبقات مختلف از یک ساختمان مستقر هستند)، راه‌های مختلفی وجود دارد که عبارتند از:

◁ سیم‌کشی دیتا به صورت توکار در حین ساخت ساختمان که امروزه بسیار متداول است. در این روش، همان گونه که برای برق ساختمان از قبل نقشه می‌کشند و مثلاً جای کلیدها و پریزها را مشخص می‌کنند، برای شبکه کامپیوتری هم نقشه‌کشی و سیم‌کشی می‌کنند.
‌◁‌ قراردادن سیم‌ها در کف اتاق و اتصال کامپیوترهایی که در یک اتاق قرار دارند.
‌◁‌ استفاده از فناوری بی‌سیم
◁ استفاده از سیم‌کشی برق داخل ساختمان
‌◁‌ استفاده از سیم‌کشی تلفن داخل ساختمان

...
ادامه مطلب
نویسنده : محمدحنیف دانشیار ; ساعت ۳:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٢/٤
comment نظرات () لینک